دبیر علمی کنگره
دکتر سید مرتضی صفوی
دبیر علمی دوازدهمین کنگره تغذیه ایران
دانشیار دانشکده تغذیه و علوم غذایی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان
دکترای علوم تغذیه
safavimorteza@yahoo.com
پس از برگزاری شکوهمند سوّمین کنگره‌ی تغذیه‌ی ایران در سال 1373 اکنون مفتخر هستیم که میزبان شما عزیران در دوازدهمین کنگره‌ی تغذیه‌ی ایران و اوّلین کنگره‌ی بین المللی تغذیه‌ی ایران در شهر گنبدهای فیروزه‌ای، اصفهان نصف جهان پایتخت فرهنگ و تمدّن اسلامی باشیم .
پیشاپیش مقدم مبارک شما عزیزان، دانشمندان، محققین، اساتید، دانشجویان، کارشناسان، پزشکان و همه‌ی تلاشگران بخش غذا و تغذیه‌ی کشور و خارج کشور را به دوازدهمین کنگره‌ی تغذیه‌ی ایران در تاریخ‌های 15 لغایت 18 آبان 1391 گرامی می‌دارم. در سالهای گذشته نگاه به تغذیه نگاهی حاشیه ای و کم رنگ بود ولی اکنون با تشخیص ارتباط تنگاتنگ این علم جهت پیشگیری و درمان بیماری‌های متابولیک و جلوگیری از مرگ و میر ناشی از سوء تغذیه‌ی نوین شامل گرسنگی سلولی و پرخوری بیماری‌زا این علم جایگاهی بسیار متعالی پیدا کرده و آحاد جامعه را به آن نیازمند ساخته است. خوشبختانه توجه به این مهم و ارتقای دانش تغذیه ای باعث شده است که کنگره های دو سالانۀ تغذیه هر بار پر نشاط تر و جذاب تر از قبل برگزار گردد.
این بار برگزاری همزمان اولین کنگره‌ی بین المللی تغذیه‌ی کشور با دوازدهمین کنگره‌ی تغذیه‌ی ایران، اصفهان شاهد بزرگترین کنگره تغذیه‌ی کشوری با حضور برخی اساتید و دانشمندان عالی‌رتبه‌ی تغذیه در دنیا خواهد بود قریب سه و نیم دهه از انقلاب شکوهمند اسلامی می گذرد و دستاوردهای علم تغذیه در اقصی نقاط کشور جایگاه ویژه‌ای نصیب جامعه‌ی عزیز ایران نموده است. گسترش رشته‌ی تغذیه تا عالی‌ترین مقاطع تحصیلی در اکثر دانشگاه‌های ما در، توسعه‌ی بخش تغذیه درمعاونت‌های بهداشتی و غذا و دارو و درمان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، وسعت دامنه‌ی خدمت رسانی کارشناسان و فارغ التحصیلان تغذیه در ایران همه از افتخارات مهم بخش تغذیه‌ی کشور است. علی‌رغم همه‌ی موفقیت‌های پیشگفت هنوز فاصله‌ی زیادی تا ایده آل‌های خود داریم، کما اینکه در برخی استان‌های محروم کشور و یا حتّی در نقاطی از استان‌های غیر محروم سوء تغذیه و کمبود ریزمغذیها، کوتاه قدی تغذیه‌ای، لاغری، کم وزنی در کودکان و نوجوانان و مشکلاتی نظیر کم خونی فقرآهن در زنان باردار و شیرده، مشکلات زیادی را برای نسل حاضر ایجاد نموده و افق آینده را از نظر این عوامل سوء تغذیه و همچنین بیماری‌های متابولیک از قبیل چاقی و اضافه وزن علی‌الخصوص در نسل جوان کشور تیره و تار کرده است. شیوه‌ی زندگی و تغییر در عادات غذایی مخاطرات جدی به وجود آورده و الگوی مصرف مواد غذایی نیاز به اصلاح اساسی دارد. تجهیز شدن انبوه متخصصین گرانقدر و دانشجویان عزیز علوم تغذیه و پزشکی به زیور دانش تغذیه‌ای تکالیف فراوانی را بردوش همه‌ی ما نهاده است که این کاستی‌ها و کمبود‌ها را به کمک همدیگر مرتفع نماییم. اکنون کنگره‌ی دوازدهم تغذیه‌ی کشور و اوّلین کنگره‌ی بین المللی تغذیه‌ی ایران بر آن است تا با عزمی جزم در صدد فائق آمدن بر این مشکلات با حضور پر فروغ شما عزیزان در قلب ایران اسلامی، اصفهان همیشه سرفراز باشد. در انتظار قدوم پربرکت شما روز شماری می کنیم و امیدواریم میزبانی خوب برای شما باشیم .